Ładowanie w domu

Ładowanie w domu

ŁADOWANIE POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH W DOMU

Dzięki współpracy z głównymi dostawcami zapewniamy pełne wsparcie i dzielimy się specjalistyczną wiedzą w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych marki Ford.

Nie trać energii na przeglądanie Internetu, gdyż na naszej stronie znajdziesz wiele przydatnych informacji. Sprawdź również zakładkę często zadawne pytania, aby znaleźć szczegółowe informacje i dowiedzieć się jeszcze więcej.

 

JAK NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY W DOMU?

Masz dwie możliwości ładowania pojazdu elektrycznego w domu. Najprostszy sposób: wystarczy podłączyć samochód do standardowego domowego gniazdka za pomocą specjalnego przewodu ładowania. Najszybszy sposób: dedykowana ładowarka domowa, czyli wysokonapięciowy punkt, który umożliwia zdecydowanie szybsze ładowanie niż standardowe gniazdko.


ŁADOWARKA DOMOWA WALLBOX

Ładowarka domowa Ford Wallbox, to ładowarka dedykowana dla Twojego pojazdu elektrycznego lub hybrydy typu plug-in. Urządzenie montowane jest na ścianie, zwykle ze zintegrowanym przewodem ładowania. Jest to najszybszy sposób ładowania w domu - do pięciu razy szybszy niż ładowanie za pomocą standardowego gniazdka.

Ładowarkę Ford Wallbox można również sparować z aplikacją FordPass, która pozwoli zarządzać harmonogramami ładowania, monitorować poziom naładowania i kontrolować dostęp do ładowarki. Informacje dotyczące możliwości instalacji uzyskasz u naszego Dealera


KABLE DO ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

W pełni elektryczne pojazdy marki Ford są wyposażone w kabel do ładowania na publicznych stacjach ładowania prądem zmiennym, zakończonym złączem Typu 2, ponieważ nie wszystkie stacje oferują własne przewody. W przypadku domowego ładowania pojazdów w pełni elektrycznych wystarczy podłączyć samochód do zwykłego gniazda zasilania za pomocą dedykowanego kabla dostępnego jako wyposażenie opcjonalne. Z kolei dla pojazdów hybrydowych typu plug-in, kabel do ładowania z domowego gniazdka jest dostępny jako wyposażenie standardowe.

Jeśli wybierasz się za granicę lub chcesz podłączyć samochód do innego typu gniazda, w naszym sklepie internetowym znajdziesz odpowiednie złącza do kabli, a także inne akcesoria do pojazdów elektrycznych i hybrydowych.


DOMOWE GNIAZDA ZASILANIA

Po zakupie dedykowanego kabla do ładowania w domu możesz ładować pojazd elektryczny marki Ford, korzystając z tradycyjnego gniazdka domowego. Ładowanie odbywa się wolniej niż za pomocą wyskonapięciowego punktu ładowania w domu, ale może okazać się wygodniejsze. Należy zawsze upewnić się, że gniazdko jest odpowiednie do ładowania i zostało sprawdzone przez wykwalifikowanego elektryka. W naszej ofercie dostępne są również przejściówki umożliwiające ładowanie za pomocą przemysłowych gniazdek elektrycznych.

 

ILE KOSZTUJE ŁADOWANIE SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO?

Koszt ładowania samochodu elektrycznego jest zależny od różnych czynników, takich jak rozmiar akumulatora, taryfa za energię elektryczną, stan i aktualny poziom naładowania baterii oraz temperatura pojazdu elektrycznego.

 

JAK DŁUGO TRWA ŁADOWANIE SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO?

Czas i prędkości ładowania mogą się różnić w zależności od wybranej ładowarki domowej lub publicznej. Równie istotne są inne czynniki, takie jak: warunki pogodowe, temperatura otoczenia, stan pojazdu, wiek i stan baterii litowo-jonowej oraz jej poziom naładowania.


PRZYKŁADOWE CZASY ŁADOWANIA SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO

Przedstawione wartości dotyczą Mustanga Mach-E Premium z napędem na tylne koła i baterią o zwiększonej pojemności.

Metoda ładowania Bateria Czas ładowania
Ładowarka domowa do samochodów elektrycznych (7.4kW) 10-80% 10 godzin i 12 minut*
Domowe gniazdko zasilania (2.4kW) 10-80% 36 godzin*

[*]Parametry ładowania dotyczą modelu Mustang Mach-E Premium z napędem na tylne koła i baterią o rozszerzonej pojemności. Moc ładowania może się zmniejszać wraz ze wzrostem poziomu naładowania. Rzeczywisty czas i prędkość ładowania mogą się różnić w zależności od wielu czynników (takich jak moc ładowarki Wallbox/gniazda, rozmiar/typ baterii litowo-jonowej, warunki pogodowe, stan pojazdu, a także wiek, stan i temperatura baterii litowo-jonowej).

Jesteśmy częściąholding1
Związek dealerów Rzetelna firma
Naprawa nadwozi PGD Flota PGD Części Sprawdzony niekręcony Mam wypadek
Karta Ratownicza